Naše projekty

Program podpory popularizačních projektů

Program má za cíl podpořit realizaci zajímavých projektů zaměřených na popularizaci vědy, které jsou již v přípravě, ale nemají kompletně zajištěné financování. V pilotním kole rozdělíme až 1 milion korun.

Pamětní grant Martiny Roeselové

Pamětní grant Martiny Roeselové podporuje mladé vědkyně a vědce v oblasti přírodních věd, kteří se snaží skloubit kompetitivní vědeckou činnost s kvalitní péčí o dítě v předškolním věku.

Neuron & IOCB Tech Internships in Israel

Studentské stipendium Neuron & IOCB Tech Internships in Israel je společným projektem Nadačního fondu IOCB Tech a Nadace Neuron. Jeho cílem je přenesení zahraničních poznatků do české vědy. Čeští vysokoškoláci vyjíždějí na krátkodobé stáže v izraelských vědeckých institucích, kde pracují na svém výzkumu a navíc poznají izraelský vědecký ekosystém se zaměřením na přenos vědeckých poznatků do praxe a jejich komercializaci.

MIT-Czech Republic IOCB Tech Foundation Seed Fund

Pomáháme rozvíjet spolupráci mezi vědci z českých institucí a Massachusettského technologického institutu v USA (Massachusetts Institute of Technology, MIT). Částkou 100 tisíc dolarů ročně financujeme fond MIT-Czech Republic IOCB Tech Foundation Seed Fund podporující spolupráci vědců v rané fázi, kterou nepokrývá standardní grantová podpora.